23. ročník zimního míčového víceboje! - únor 2023

V netradiční únorový termín se již po třiadvacáté sešli v tělocvičně v Kasejovicích ti nejlepší sportovci nejen z našeho města.

V netradiční únorový termín se již po třiadvacáté sešli v tělocvičně v Kasejovicích ti nejlepší sportovci nejen z našeho města, aby změřili síly ve volejbalu, košíkové, stolním tenise, florbalu, kopání na přesnost a nohejbalu.
Soutěžit tentokrát přišlo 15 dvojic a po úvodním losu se šlo rovnou zostra do první disciplíny, kterou tradičně bývá volejbal. Tato disciplína nenabídla žádné překvapení a ve finále se utkali ti papírově nejlepší. Mluvíme tu o dvojicích Petr Kališ - Libor Kulík a Jiří Bouše - Martin Jedlička. Třaskavou bitvu, která nabídla několik sporných momentů nakonec ovládla druhá jmenovaná dvojice a skvěle tak vkročila do turnaje.
Jako další přišel na řadu stolní tenis, který měl jediného jasného favorita v podobě dvojice Kulík - Kališ. Tito dva zkušení stolní tenisté ovládli s přehledem tuto disciplínu a zapsali 5 bodů za vítězství.
Následovala loterie v podobě střelby na koš. Nejpřesnější mušku tentokrát měli Tomáš Řehoř s Davidem Kulíkem a pět bodů putovalo na jejich konto.
Divácky atraktivní florbalové nájezdy po dramatických semifinálových bitvách vyústily ve finálový souboj dvojic Patrik Pružinec - Václav Drnek a Martin Lávička - Petr Lávička. Kvalitnější zakončení i brankářské schopnosti nakonec prokázali otec a syn Lávičkové a při své společné premiéře na víceboji slavili florbalový triumf.
Kopy na přesnost poté ovládl poslední z klanu Kulíků - Jakub se svým parťákem Martinem Škyrtou.
Drama, které by nevymysleli ani nejlepší hollywoodští scenáristé si pak nachystal nohejbal. Poslední disciplína turnaje kolikrát bývá jen formalitou, ale teď tomu tak rozhodně nebylo. V semifinále této disciplíny nastoupily čtyři týmy a každý z nich měl v případě vítězství zajištěn celkový triumf.
Do finále nakonec prošla dvojice matadorů Libor Kulík - Petr Kališ a Jakub Kulík s Martinem Škyrtou.
Zaplněná hala sledovala bitvu otce proti synovi, kterou musel rozhodnout až poslední možný míč za stavu 14:14. Pevnější nervy nakonec měla zkušenější dvojice a mohla se radovat z celkového vítězství.

Konečné pořadí:

  1. Libor Kulík, Petr Kališ
  2. Jakub Kulík, Martin Škyrta
  3. David Kulík, Tomáš Řehoř

Klan Kulíků tedy zcela ovládl celý turnaj a ostatní mohou jen přemýšlet, co u nich doma dělají v přípravě na turnaj lépe.
Poděkování pak jako vždy patří Liboru Kulíkovi, který opět turnaj perfektně připravil.

23. ročník zimního míčového víceboje!
23. ročník zimního míčového víceboje!
23. ročník zimního míčového víceboje!

Autor článku: Václav Drnek

Autor fotografií: Václav Drnek

Publikováno: 28.02.2023

Aktualizováno: 15.03.2023