Jednou to vyhraješ! - 12. 2. 2018

To mně kdysi tvrdil Libor Kulík na místním sportovním víceboji

To mně kdysi tvrdil Libor Kulík na místním sportovním víceboji. Už ani nevím kolik je to let. A už ani nevím, kdy jsem se této akce poprvé zúčastnil. V jeho pečlivě vedené dokumentaci bych to snadno našel, ale hledat to nebudu, protože to nepokládám za zásadní. Důležité je to, že letošní ročník je už dvacátý. Zimní část víceboje máme za sebou díky poslední lednové sobotě. Venkovní, letní poměření míčových dovedností nás čeká týden před poutí. Pro ty, kteří neví, v čem všem se soutěží, upřesním, že tento halový šestiboj je složen z volejbalu, stolního tenisu, košíkové, florbalu, fotbalu a nohejbalu. V letním sedmiboji jsou místo florbalových nájezdů házenkářské sedmičky a vše doplňuje ještě tenis.
Poslední ročník byl ostatně jako všechny předchozí ročníky perfektně organizovaný. Turnaj oficiálně pořádá oddíl nohejbalu, ale neoficiálně to vše dělá Libor Kulík, jak všichni moc dobře víme. Tento článek by mu měl být i takovým malým poděkováním za ochotu, úsilí a energii, se kterou tyto soutěže pořádá.
Jmenovat všechny vítěze nejde, protože by se z Kasejovických novin stal poměrně objemný jmenný seznam. Ale uvedu alespoň medailisty toho nedávného, jubilejního šestiboje. Na prvním místě skončila dvojice Jan Šimůnek, Jaroslav Pružinec. Na místě druhém Tomáš Řehoř s Davidem Kulíkem a třetí byli Libor Kulík s Martinem Škyrtou. Zajímavé na tom je, že když se konal první ročník, tak se ti, co letos vyhráli, učili mluvit. Ti druzí ještě nebyli na světě, no a těm třetím… Bylo tak akorát.
Takže Libore, díků už bylo dost. Je třeba se soustředit na příští ročníky.
Já zatím nevyhrál, jak jsi mi prorokoval. Ale ono vyhrát vždy neznamená mít zlatou medaili na krku, nebo pohár v ruce. Pro někoho je vítězstvím i samotné sportovní vyžití, zápolení v rámci fair play, výhra v jednotlivé disciplíně či pouze příjemné setkání s přáteli.

Jednou to vyhraješ!
Jednou to vyhraješ!
Jednou to vyhraješ!

Autor článku: Tonda Řehoř

Autor fotografií: Tonda Řehoř

Publikováno: 12.02.2018

Aktualizováno: 14.03.2018